Blog

Blog projektu Můj život s kočkou. Rady a tipy jak se o kočky správně starat, ale také zábava a příběhy členů naší komunity.

Nekonečná kočičí bratrská láska

Smutné příběhy s dobrým koncem. Opuštěné nebo zatoulané kočičky a jejich zachránci. Zachránili jste kočku? Pošlete nám svůj příběh a inspirujte tak ostatní k podobným dobrým skutkům.

Monty a Motýlek

Po krátké době, kdy jsme si koupili domek, tak sousedka bábrlinka onemocněla, po dobu 4 měsíců, co byla v nemocnici, jsem našla na půdě 4 koťátka od její kočičky.

Byly tak malučké, vyhublé na kost, sotva 3 týdny staré. Byli 3 kocourci a jedna čičinka, o všechny jsem se postarala a o kočičku byl hned zájem, tak odešla jako první do báječné rodinky.

Zkoušela jsem dál hledat dobré domovy i kocourků, podařilo se jen jednomu a tak zůstali už jen dva kocourci, ti se na sebe tolik ulpnuli, že nebylo možné je dodělit a dva naráz nikdo nechtěl.

Skončilo to tak, že navždy už zůstali u nás ale proč o nich píši? To co s nimi zažíváme se nedá popsat, jsou tolik do sebe zamilovaní, že se nehnou jeden od druhého být.

Když Monty onemocněl, Motýlek byl vyděšený, v očích prosba o záchranu brášky, slzy… Monty ležel na veterině 4 dny, obávala jsem se , že až se vrátí, budou na sebe vrčet, což bývá z cizích pachů.

To však se nestalo, ale naopak s údivem nás Motýlek tak překvapil… S velkou láskou přiběhl za Montíkem a v pelíšku jej objímal, olizoval… V očích obrovská jiskra, že jej má doma.

Do dnes mu nechá i své papaní, jen aby měl vše a nám se denně naskýtá ta nádherná láska brášků co nezná opovržení a beznaděj.

Jejich matku jsem nechala vykastrovat aby nadále zbytečně nerodila na vesnici miminka. Bábrlinka rok na to umřela, snad to z nebíčka vidí, že je o její mazlíčky postaráno.

Inspirujte ostatní k podobným dobrým skutkům


Komentáře


Odebírejte Matyldin zpravodaj

Buďte v obraze na čem právě pracujeme, nebo nepropásněte nic zajímavého, co se objeví ve skupině Můj život s kočkou na Facebooku.

 

Je to zdarma a kdykoli se můžete snadno odhlásit.

O nás


Skupina Můj život s kočkou vznikla roku 2013 na internetu jako volné sdružení lidí s vášní pro kočky. Skutečná láska ke zvířatům v sobě zahrnuje i velkou míru zodpovědnosti, a proto jsme se začali angažovat především v oblasti osvěty.

Řešíme otázky zdraví, krmivářství, welfare a ochrany koček obecně. Máme za sebou publikační činnost, konkrétní pomoc kočkám v nouzi, spolupracujeme s depozity a útulky.

Rok 2017 se pro nás stal přelomovým. Za podpory významných osobností se chystáme oslovit širokou veřejnost v rámci zlepšení životních podmínek volně žijících koček a humánních metod regulace kočičí populace v České republice.

Přidejte se k nám

Kalendář Můj život s kočkou 2018


Znáte nás z TV, novin a časopisůPartneři


Generální partner


Yoggies


Mediální partneři


Haf a Mňau   Bečička   Naše kočky


Projekt podpořili


Černá labuť   Lokalblok   Cadé barreta   Kočičí kavárna   Divadlo v Táboře    Devět životů   Plove


Přidejte se k nám na Facebooku

  Skupina Můj život s kočkou

Kontaktujte nás


Adéla Kroupová: +420 603 368 101