Blog

Blog projektu Můj život s kočkou. Rady a tipy jak se o kočky správně starat, ale také zábava a příběhy členů naší komunity.

Otevřený dopis Ministerstvu Vnitra

OTEVŘENÝ DOPIS MINISTERSTVU VNITRA
Vážený pane ministře,
ráda bych Vás jménem několika organizací a spolků požádala o spolupráci – nápravu situace, kterou způsobuje nevhodně zvolená reklamní kampaň České pošty. Jeden z poutačů reklamní kampaně (s mottem Jupí, Micka už má koťata!) totiž podle nás vyvolává v lidech dojem, že nekontrolované množení zvířat na vesnicích (konkrétně koček) je v pořádku. Jak ale dokládají níže uvedené statistiky Evropské unie i řada medializovaných případů týraných, opuštěných a zabitých zvířat, není tomu tak. Opuštěných zvířat na ulici přibývá a situaci je třeba okamžitě řešit. Česká pošta přitom na naši žádost o stažení či upravení poutače reagovala odmítavě.

Trocha čísel na úvod: podle Českého statistického úřadu žije
v českých domácnostech kolem 1,9 milionu koček. Evropská unie přitom odhaduje, že 1,5 procenta všech domácích mazlíčků skončí každoročně na ulici. V případě Česka to znamená, že se bez domova ocitne dokonce 28,5 tisíce koček, a to každý rok.
S tím ostatně korespondují i odhady ochranářských spolků, podle kterých musejí české útulky každoročně pojmout kolem 30 tisíc nových opuštěných zvířat.
O bezprizorní zvířata by se
v takovém případě měly postarat obce a města, na jejichž území se tato zvířata pohybovala. To samozřejmě stojí nemalé prostředky z obecních
a městských rozpočtů.
Jelikož je ministerstvo vnitra nadřízeným orgánem České pošty
a současně přispívá obcím na výkon jejich správy, věříme, že by mohlo mít na řešení situace zájem. Mohlo by k ní také významně přispět. Jinak by mohl zdánlivě nevinný plakát České pošty napáchat další škody.
Tuto žádost Vám posílám nejen jménem naší skupiny Můj život s kočkou, která čítá 34,5 tisíce členů, k iniciativě se připojují i další organizace – ty, které každý den bojují s utrpením zvířat na ulici.

Byli bychom velmi rádi, pokud by se mohlo v nejbližší době uskutečnit otevřené setkání zástupců České pošty, ministerstva vnitra a jednotlivých ochranářských organizací. Domníváme se, že problém není malicherný a že stojí za debatu. Společnými silami můžeme dojít k řešení, které může prospět jak trpícím zvířatům, tak uspořit nemalé prostředky ze státního rozpočtu.
Těšíme se na Vaši příznivou reakci.

S úctou
Mgr. et MgA. Adéla Kroupová
Můj život s kočkou

 

 

 

 

 

 

 

K výzvě pro Českou poštu se připojily tyto spolky, organizace a útulky:

Světluška – pro kočky, s.z.
Kočičí azyl Znojemsko
Kočičí naděje – Ronovské depozitum
Tlapky Mochov
Kočičí depozitum Flíček
Fousky Plzeň, s.z.
Nekupuj. Adoptuj!
Za Zatoulané štěstí, z. s. Kroměříž
Kočičí a psí azyl, z.s.
časopis HAF & MŇAU
Pozor kočka! z.s.


Komentáře


Odebírejte Matyldin zpravodaj

Buďte v obraze na čem právě pracujeme, nebo nepropásněte nic zajímavého, co se objeví ve skupině Můj život s kočkou na Facebooku.

 

Je to zdarma a kdykoli se můžete snadno odhlásit.

O nás


Skupina Můj život s kočkou vznikla roku 2013 na internetu jako volné sdružení lidí s vášní pro kočky. Skutečná láska ke zvířatům v sobě zahrnuje i velkou míru zodpovědnosti, a proto jsme se začali angažovat především v oblasti osvěty.

Řešíme otázky zdraví, krmivářství, welfare a ochrany koček obecně. Máme za sebou publikační činnost, konkrétní pomoc kočkám v nouzi, spolupracujeme s depozity a útulky.

Rok 2017 se pro nás stal přelomovým. Za podpory významných osobností se chystáme oslovit širokou veřejnost v rámci zlepšení životních podmínek volně žijících koček a humánních metod regulace kočičí populace v České republice.

Přidejte se k nám

Kalendář Můj život s kočkou 2018


Znáte nás z TV, novin a časopisůPartneři


Generální partner


Yoggies


Mediální partneři


Haf a Mňau   Bečička   Naše kočky


Projekt podpořili


Černá labuť   Lokalblok   Cadé barreta   Kočičí kavárna   Divadlo v Táboře    Devět životů   Plove


Přidejte se k nám na Facebooku

  Skupina Můj život s kočkou

Kontaktujte nás


Adéla Kroupová: +420 603 368 101