Blog

Blog projektu Můj život s kočkou. Rady a tipy jak se o kočky správně starat, ale také zábava a příběhy členů naší komunity.

JAK ZKLIDNIT AKTIVNÍ KOČKU

V první řadě je potřeba se kočičce pořádně věnovat. Pokud ji věnujete dostatek času a stále to není ono, přichází varianta pořídit kočičího kamaráda. Není, ale jen tak, vzít nějakou kočku, je potřeba důkladně zvážit jaká kočička by se k ní hodila, aby si co nejlépe sedly. Vždycky je důležité, aby při seznamování byly obě kočičky kastrované, tak je největší šance na úspěch.  

Nejdůležitější je kočku zabavit.

Kočka většinu doby, co jste v práci, stejně prospí, ale i tak jí pořiďte hodně kočičích hraček. Zavěste cokoliv na provázek do vzduchu, přivřete kus šáchoru do šuplíku nebo nechejte vyčuhovat provázek zpod dveří. Kočky milují (většina), když jejich hračky chrastí či šustí, proto tolik vedou obyčejná víčka z pet lahví nebo smotané obaly od bonbónů.

 

 

 

 

Když přijdete domů,

přivítejte se s ní jako by to byl dvounohý člen rodiny, kterého jste hodně dlouho neviděl. Co na tom, že máte v nákupní tašce tající zmrzlinu, ta počká. Důležitější je ukázat tomu malému satanovi, jak moc ho milujete. Povídejte si s ní, řekněte jí, kdo vás naštval v práci, že vám ujel autobus, anebo že se na vás prodavačka mile usmála a dala vám ke kávě čokoládu navíc.

 

A teď Vám začne druhá směna,

protože když jste doma, musíte si s aktivní kočičkou hrát. Nezapomeňte, že ona celou dobu odpočívala, těšila se na vás, takže teď z ní tu energii musíte dostat. Aspoň hodinku, dvě se jí zkrátka věnujte. Nemusíte běhat hodinu vkuse, stačí po patnácti minutách, kočka vám stejně nebude hodinu pronásledovat provázek. Pořiďte si tyčky s peříčky, tzv. škádlítko, chrastítka pro kočky, různé myšky i laser. Speciální kategorií hraček jsou hračky s kozlíkem lékařským nebo s šantou kočičí. Každá kočka reaguje na tyto bylinky jinak. Některé kočky šílí po kozlíku, jiné zase po šantě. Účinek je většinou takový, že kočičky po takové čichací jízdě usnou. Pokud tyto hračky vyčichnou, prodávají se různé spreje nebo kapky, kterým hračku jen postříkáte a funguje jako nová.

Škrabadlo

Další věc, kterou by si milovník nejen aktivní kočky měl pořídit, je dobré a kvalitní škrabadlo, resp. škrabací strom. Pokud ho umístíte na vhodném místě, udělá divy! Mělo by být dostatečně stabilní, pevné a vysoké, třeba tak, aby kočička viděla ven z okna. Nezapomeňte, že kočky jsou lezci, rády odpočívají ve výškách, cítí se tam bezpečně. Výrobci se předhánějí, který vyrobí lepší, zajímavější a pohodlnější poličku nebo pelíšek. Existují různé poličky a průvěsná běhadla, která lze umístit na zeď, a nezaberou Vám v bytě tolik místa.

Přírodní kapky

Pokud nic nezabírá, existují ještě tzv.Bachovy kapky. Tyto kapky se zaměřují na různé problémy, mimo jiné mohou působit na zklidnění nebo proti agresi. Říká se, že ovlivňují zdraví ale nejen fyzicky, ale také mají blahodárný vliv na psychiku koček. Je vhodné se o použití těchto kapek poradit s odborníkem, abyste jejich použitím nenadělali víc škody než užitku.

Pan Kocour

 

 


Komentáře


Odebírejte Matyldin zpravodaj

Buďte v obraze na čem právě pracujeme, nebo nepropásněte nic zajímavého, co se objeví ve skupině Můj život s kočkou na Facebooku.

 

Je to zdarma a kdykoli se můžete snadno odhlásit.

O nás


Skupina Můj život s kočkou vznikla roku 2013 na internetu jako volné sdružení lidí s vášní pro kočky. Skutečná láska ke zvířatům v sobě zahrnuje i velkou míru zodpovědnosti, a proto jsme se začali angažovat především v oblasti osvěty.

Řešíme otázky zdraví, krmivářství, welfare a ochrany koček obecně. Máme za sebou publikační činnost, konkrétní pomoc kočkám v nouzi, spolupracujeme s depozity a útulky.

Rok 2017 se pro nás stal přelomovým. Za podpory významných osobností se chystáme oslovit širokou veřejnost v rámci zlepšení životních podmínek volně žijících koček a humánních metod regulace kočičí populace v České republice.

Přidejte se k nám

Kalendář Můj život s kočkou 2018


Znáte nás z TV, novin a časopisůPartneři


Generální partner


Yoggies


Mediální partneři


Haf a Mňau   Bečička   Naše kočky


Projekt podpořili


Černá labuť   Lokalblok   Cadé barreta   Kočičí kavárna   Divadlo v Táboře    Devět životů   Plove


Přidejte se k nám na Facebooku

  Skupina Můj život s kočkou

Kontaktujte nás


Adéla Kroupová: +420 603 368 101