Blog

Blog projektu Můj život s kočkou. Rady a tipy jak se o kočky správně starat, ale také zábava a příběhy členů naší komunity.

JAK ZKLIDNIT AKTIVNÍ KOČKU

V první řadě je potřeba se kočičce pořádně věnovat. Pokud ji věnujete dostatek času a stále to není ono, přichází varianta pořídit kočičího kamaráda. Není, ale jen tak, vzít nějakou kočku, je potřeba důkladně zvážit jaká kočička by se k ní hodila, aby si co nejlépe sedly. Vždycky je důležité, aby při seznamování byly obě kočičky kastrované, tak je největší šance na úspěch.  

Pokračovat ve čtení „JAK ZKLIDNIT AKTIVNÍ KOČKU“


Zahoďte obilné granule! Kupte kočce pořádný flák masa.

Článek, který nám vyšel v LIDOVÝCH NOVINÁCH.

Vraťme kočkám maso a psům kosti, vyzývají chovatelé. Poté, co si prošel změnami lidský jídelníček, začínají se zajímat i o ten zvířecí. Cukrovka nebo srdeční choroby už totiž trápí i domácí mazlíčky. Sílí názor, že v jejich miskách by se mělo objevovat víc zdravých přírodních surovin.

Pokračovat ve čtení „Zahoďte obilné granule! Kupte kočce pořádný flák masa.“


Druhy narkózy

 

Asi každý chovatel kočky se setkal s tím, že jeho miláček musel absolvovat narkózu. Ať už to bylo kvůli kastraci, čištění zubů nebo z nějakého jiného důvodu.

Existují různé druhy narkózy podle způsobu aplikace, které vám může váš veterinář nabídnout. Volba typu narkózy je především v rukou veterinárního lékaře, který se rozhodne podle konkrétního pacienta a také podle vybavení své ordinace.

Pokračovat ve čtení „Druhy narkózy“


Časné kastrace

 

Je strach z časných kastrací koček opravdu na místě?

Provádění časných kastrací a sterilizací (dříve než zvíře pohlavně dospěje) není žádnou novinkou. Na počátku 19. století byly časné kastrace zcela běžné a teprve později vyvstaly otázky ohledně jejich možných negativních účinků. Dnes mnoho veterinárních odborníků potvrzuje, že nebyl k dispozici dostatek vědeckých informací o nejvhodnějším věku ke kastraci koček. Donedávna chyběly výzkumem podložené údaje, které by podporovaly, nebo popíraly myšlenku, že kastrování zvířat ve věku nižším než pět až osm měsíců je škodlivé. Ve skutečnosti není podloženo, že by právě tento věk byl tím nejvhodnějším pro kastrace. Řada veterinářů již několik let praktikuje časné kastrace, protože nelze přesně určit věk, kdy štěňata a koťata dosáhnou sexuální zralosti. Tito veterináři vykonávají časné kastrace s přesvědčením, že je to nejen přijatelné, ale v mnoha případech dokonce žádoucí.

Pokračovat ve čtení „Časné kastrace“


Ohlédnutí za Hithitem a plány na tento rok

Milí kočkomilové a přátelé,

rádi bychom vám všem ještě jednou co nejsrdečněji poděkovali za podporu našeho projektu. Nesmírně si toho vážíme.

Současně bychom se rádi vyjádřili ke spekulacím, které se nyní objevily v různých facebookových skupinách a které zpochybňují důvěryhodnost našeho projektu. Často opakovanou výtku, že jsme z peněz vybraných na Hithitu ještě neposlali ani korunu konkrétním útulkům, musíme uvést na pravou míru. Projekt Můj život s kočkou 2018 nikdy nebyl a není určen na pouhý sběr peněz pro útulky. To jsme jasně avizovali již během kampaně na Hithitu.

Pokračovat ve čtení „Ohlédnutí za Hithitem a plány na tento rok“Odebírejte Matyldin zpravodaj

Buďte v obraze na čem právě pracujeme, nebo nepropásněte nic zajímavého, co se objeví ve skupině Můj život s kočkou na Facebooku.

 

Je to zdarma a kdykoli se můžete snadno odhlásit.

O nás


Skupina Můj život s kočkou vznikla roku 2013 na internetu jako volné sdružení lidí s vášní pro kočky. Skutečná láska ke zvířatům v sobě zahrnuje i velkou míru zodpovědnosti, a proto jsme se začali angažovat především v oblasti osvěty.

Řešíme otázky zdraví, krmivářství, welfare a ochrany koček obecně. Máme za sebou publikační činnost, konkrétní pomoc kočkám v nouzi, spolupracujeme s depozity a útulky.

Rok 2017 se pro nás stal přelomovým. Za podpory významných osobností se chystáme oslovit širokou veřejnost v rámci zlepšení životních podmínek volně žijících koček a humánních metod regulace kočičí populace v České republice.

Přidejte se k nám

Kalendář Můj život s kočkou 2018


Znáte nás z TV, novin a časopisůPartneři


Generální partner


Yoggies


Mediální partneři


Haf a Mňau   Bečička   Naše kočky


Projekt podpořili


Černá labuť   Lokalblok   Cadé barreta   Kočičí kavárna   Divadlo v Táboře    Devět životů   Plove


Přidejte se k nám na Facebooku

  Skupina Můj život s kočkou

Kontaktujte nás


Adéla Kroupová: +420 603 368 101